Seçilen İşletme Oyunları

1 2 3
 1. oyun adi Tadya Dondurma Dükkanı Merhaba Tatlım. Merakla beklediğiniz Tadya Dondurma Dükkanı oyununu sitemde aktif ediyorum. Türkçe seslendirmeleri ile dikkatleri üzerine çekecek olan oyunda, bana yardımcı olarak dondurma dükkanını işleterek para kazanmamı sağlamanız gerekiyor. Tüm bunlardan önce oyuna giriş yapmalısınız. Oyuna başlayabilmek için yüklenme işleminin ardından ana ekrandaki oyna butonuna tıklayın. Ardından karşınıza 3 boş slot gelecek. Slotların altında yazılı olan yeni oyun butonuna tıklayarak kendi kaydınızı açıp oyun parkuru üzerindeki yerimizi alıyoruz. İlk bölümde yapacaklarınızın tamamı gösterilmektedir. Gösterilenleri takip ederek ilk önce müşteriden sipariş alın. Ardından arabanın içerisine girip gösterilenleri takip ederek devam ederek müşterinin verdiği sipariş doğrultusunda ilerleyerek onu hazırlamaya çalışın. Siparişi hazırlamayı başardıktan sonra müşteriye teslim ederek 5 dolar kazanıyor ve ilk etabı tamamlama başarısı gösteriyorsunuz. İkinci aşamada daha yüksek paraya ulaşmaya çalışarak bölümü tamamlaya çalışıyorsunuz. İyi eğlenceler dileriz.
 2. oyun adi Elsa Alışveriş Yapıyor Oyun dünyasında en kısa sürede üne kavuşan karakterlerden bir tanesi olan Elsa Frozen, şimdide kendisine yeni kıyafetler satın almak için alışverişe gidiyor. Biz de alışverişte kızın yanında yer alıp kendisine yeni kıyafetler satın almasını sağlamalıyız. Bunun için tek tek dükkanları gezip karşımıza gelen seçenekler arasından tercihler yapmalıyız. Ayakkabı, takı, kıyafet ve daha bir çok seçimi yaptıktan sonra kızın görünmesini sağlayarak oyunu tamamlıyoruz. Daha doğrusu girdiğimiz mağazalarda seçtiğimiz kıyafetleri satın alabilmek için sağ alt kısımda bulunan buy butonuna tıklamamız gerekiyor. Böylelikle satın alma işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Kontrollerin fare ile sağlandığı Elsa alışveriş yapıyor oyununda iyi eğlenceler dileriz.
 3. oyun adi Papa Dondurma Dükkanı Sevilen oyun temasının ilgi gören kahramanı Papa bu kez dondurmacı olarak karşınıza geliyor. Papa Dondurma Dükkanı adlı oyunumuzda kontrolünü sağladığınız kahramanımızı yönlendirerek oyun alanındaki malzemeleri kullanarak dükkana gelecek olan müşterilerin istediklerini hazırlamaya çalışacaksınız. Fare kontrolleri ile oynanan oyunumuzda size verilecek olan talimatlara uyarak lezzetli dondurmaları hazırlayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaparak verilen talimatlara uygun hazırlayarak istenilenlerin tamamını hazırlayabilirsiniz. Oyuna giriş yapabilmek için ilk olarak oyunun yüklenmesini bekleyin. Yüklenme işleminin tamamlanmasının ardından play butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. İyi eğlenceler, keyifli oyunlar dileriz. 

Yeni İşletme Oyunları

 1. Hava Yolları İşletmesi Hava Yolları İşletmesi Kızlar için en güzel oyunları eklemeye devam ediyorum. Bugünkü oyunda, hava yollarında işe başlıyor ve havaalanını işletip yolculuk yapacak olan müşterilerle yakından ilgilenerek onların isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Play butonuna tıklayarak girişimizi gerçekleştirdikten sonra karşımıza 4 farklı çalışan gelecek. Aralarından istediğimiz bir tanesini seçip havaalanı işletmeliğine başlayıp gelen müşterilerle yakından ilgilenelim ve isteklerini yerine getirmek için elimizden geleni yapalım. Fare ile kontrollerin sağlandığı oyunda iyi eğlenceler dileriz.
 2. Elsa'nın Restaurantı Elsa'nın Restaurantı Kızlar, Elsa Frozen için yeni bir oyun daha hazırlandı. Grafiklerinin oldukça etkileyici olduğu oyunda, Elsa'nın yanında yer alarak onunla beraber yeni açtığı restaurantını işletip gelen müşterilerle yakından ilgileniyor ve paralar kazanarak restaurantını büyütmek için elimizden geleni yapıyoruz. Play butonuna tıklayarak girişimizi yaptıktan sonra ilk prenses geliyor ve siparişini veriyor. Hemen mutfağa geçip malzemelerden yardım alarak müşterinin verdiği yemek siparişini en kısa sürede şık bir şekilde hazırlayarak ona verelim ve yeni müşterilere geçerek oyuna devam edelim. İyi eğlenceler dileriz.
 3. Düğün Pasta Siparişi Düğün Pasta Siparişi Düğün Pasta Siparişi oyununa giriş için her zaman olduğu gibi ilk olarak yüklenme işleminin tamamlanmasını bekleyelim. Ardından ana ekrandaki seçeneklerden play yazılı olana tıklayarak oyunu başlatalım. Başlattıktan sonra birinci günle işe koyulalım. İlk müşterimiz hemen geliyor ve istediği pastayı söylüyor. Verilen malzemeleri kullanarak müşterinin istediği pastayı en kısa sürede hazırlamalıyız. Bunu başardıktan sonra müşteriyi kasaya gönderip para kazanalım ve diğer müşterilerle ilgilenmeye başlayalım. Ama müşterilerle ilgilenirken çok hızlı olalım. Yoksa mutsuz olurlar ve pastahaneden hiç bir şey almadan ayrılırlar. İyi oyunlar...
 4. Papa'nın Pastanesi Papa'nın Pastanesi Oyun dünyasının en popüler seri oyunlarından olan Papa, yeni oyununda kendisine özel bir pastane açıyor. Hadi ona pastane işletmesinde yardımcı olarak isteklerini yerine getirmeye çalışalım. Tabi bunun için öncelikle oyuna başlayalım. Papa'nın Pastanesi oyununa giriş yapabilmek için bir süre yüklenme işleminin tamamlanmasını bekleyelim. Ardından kız ve erkek karakterlerinden birini seçip pastaneye geçiyor ve burada gelen müşterilerle ilgilenip para kazanmaya çalışıyoruz. Fare ile bütün kontrollerin sağlandığı oyunda iyi eğlenceler dileriz.
 5. Ayıcık Oyuncak Fabrikasında Ayıcık Oyuncak Fabrikasında En keyifli oyunlarımızla sizlere eğlenceli dakikalar geçirtmeye devam ediyoruz. Bugünün en yeni oyununda, sevimli ayıcık oyuncak fabrikasına gidiyor. Hadi ona eşlik ederek keyifli dakikalar geçirelim. Oyunun birinci aşamasıyla beraber kendimizi oyuncak fabrikasının içerisinde buluyoruz. İlk olarak alt taraftaki mor halının üzerinde bulunan oyuncakları ayırmamız gerekiyor. Sağ taraftaki pembe ve turuncu kutuları kullanarak bunu başarabiliriz. Sonrasında yeni aşamaya geçip ayıcığın yeni talimatlarını yerine getirmeye çalışıyoruz. Ayıcık Oyuncak Fabrikasında oyununda, kontroller tamamen fareyle sağlanıyor. İyi eğlenceler dileriz.
 6. Elsa'nın Nefis Kek Salonu Elsa'nın Nefis Kek Salonu Karlar Ülkesi filminin güzel prenseslerinden birisi olan Elsa Frozen, yeni oyunu ile tekrardan karşımıza geliyor. Bu oyunda Elsa ile beraber kek salonunda harika kekler hazırlamaya çalışıyoruz. İlk bölümde masa üzerinde bazı malzemelerin gölgeleri olacak. Bu malzemeleri mutfaktan bulmamız gerekiyor. Üst taraftaki dolapları kullanarak malzemeleri bulabilir ve sürükle bırak mantığıyla masa üzerine alabiliriz. Tüm malzemeleri aldıktan sonra talimatları takip etmeye devam edip bu sefer de kek hazırlamaya çalışıyoruz.  Kontrollerin tamamen fareyle sağlandığı Elsa'nın Nefis Kek Salonu oyununda iyi eğlenceler dileriz.
 7. Minik Satıcılar Minik Satıcılar Minik Satıcılar oyunu ile karşınızdayız. Büyük bir keyifle oynayacağınız bu oyunda, minik satıcıların yanında yer alarak onlara satışlar yapmalarında yardımcı olalım. Oyunun birinci aşaması tutorial niyetinde hazırlanmış. Tek tek yapacaklarımız gösteriliyor. Sadece gösterilenleri takip edip minik satıcıların yanında yer alabilir ve isteklerini yerine getirebiliriz. Hatta oyun hakkında bilgi sahibi de olabilir ve ilerleyen aşamalarda yapacaklarımızı öğrenebiliriz. Kontrollerin fareyle sağlandığı oyunda iyi eğlenceler dileriz.
 8. Joy'un Çiçekçi Dükkanı Joy'un Çiçekçi Dükkanı Ekranlarda görmeye alıştığımız Joy, yeni oyunları ile ekranlarda yakaladığı başarıyı flash oyun sektöründe devam ettirmeye çalışıyoruz. Bugün de Joy için hazırlanan Çiçek Dükkanı oyununu sizlerle paylaşıyoruz. Oyuna yüklenme işleminin ardından ana ekrandaki play butonuna tıklayarak giriş yapıyoruz. Girişi gerçekleştirdikten sonra telefon çalıyor ve Joy ilk siparişini alıyor. Hemen siparişe göre ilerleyip istenilen çiçeği en kısa sürede hazır hale getirmeliyiz. Kontrollerin tamamen fareyle sağlandığı Joy'un Çiçekçi Dükkanı oyununda iyi eğlenceler dileriz.
 9. Prensesler Tatlı Dükkanında Prensesler Tatlı Dükkanında Birbirinden güzel prensesler, yine keyifli bir oyunla sitemize konuk oluyor. Oyunda prensesler ile beraber tatlı dükkanına konuk olacak ve harika pastalar hazırlayacağız. Oyunda yemek istediğimiz pastayı kendimiz hazırlıyoruz. Bunun için tek tek talimatları takip edip onları eksiksiz uygulamak ve verilen malzemeleri doğru şekilde kullanmak gerekiyor. Eğer bunu başarırsak, katıldığımız seviyede başarılı olarak yenilerine geçmeye hak kazanırız. Yeni seviyede ise prenseslerin hazırladığımız pastayı yemelerini sağlıyoruz. Prensesler Tatlı Dükkanında oyununda iyi eğlenceler dileriz.
 10. İşletmeci Anna İşletmeci Anna Karlar Ülkesi filmiyle adını duyurmayı başaran Anna Frozen, en yeni oyunları sayesinde yakaladığı popülerliği devam ettirip çocuklar tarafından sevilmeye devam ediyor. Biz de Anna için hazırlanan en yeni oyunu şuan sizlerle paylaşıyoruz. Oyuna yüklenme işlemi sonrasında play butonuna tıklayarak giriş yapıyoruz. Girişi gerçekleştirdikten sonra alt taraftaki özel listede bulunan nesneleri işletme içerisinden bulmamız gerekiyor. Bulduktan sonra diğer bir aşama ile oyuna devam edip aynı şekilde orada da başarılı olmaya çalışıyoruz. İşletmeci Anna oyununda başarılar dileriz.
 11. Elsa Butik Elsa Butik Elsa Frozen için yeni bir oyun daha hazırlandı. Bu oyunda Elsa'nın yanında yer alıp butiğinde yer alacak ve keyifli dakikalar geçireceğiz. İlk bölümün başlamasıyla beraber 90 saniyelik süremiz devreye girecek. Bu süre bitmeden önce alt tarafta gösterilen tüm malzemeleri bulmamız gerekiyor. Gerekli tüm malzemeleri bulduktan sonra bölümü tamamlayıp yeni bir tanesi ile oyuna devam ediyor ve aynı şekilde onda da başarılı oluyoruz. Oyun içerisinde kontrolleri de fareyle sağlanıyoruz. Elsa Butik oyununda iyi eğlenceler dileriz.
 12. Barbie'nin Çiçekçi Dükkanı Barbie'nin Çiçekçi Dükkanı Sitemizin en popüler karakteri olan Barbie, en yeni oyunu ile tekrardan karşımıza geliyor. Bu oyunda Barbie'nin yanında yer alıyor ve keyifli dakikalar geçiriyoruz. Oyunu başlattıktan sonra kendimizi çiçek dükkanının içerisinde buluyoruz. Amacımız gelen siparişte istenilen çiçeği en kısa sürede hazırlamak ve müşteriye teslim etmektir. Böylelikle para kazanıp yeni aşamalarla oyuna devam edebilir ve onlarda da müşterilerin siparişlerini hazırlamaya çalışabiliriz. Kontrollerin tamamen fareyle sağlandığı Barbie'nin çiçekçi dükkanı oyununda iyi eğlenceler dileriz.

İşletme Oyunları Neden Popüler?

Oyun dünyasının kısa sürede en büyük yükselişini yapan kategorilerden birisi de işletme oyunları olarak dikkat çekiyor. Peki ya bu kategori kısa sürede bu kadar nasıl yükseldi? Herkesin merak ettiği soru bu. Biz de bildiklerimizi sizlere anlatmaya çalışacağız. Kategori içerisindeki oyunlar, oyunculara işletme sahibi olup oradan para kazanmalarını sağlıyor. Bir çoğumuzun da gerçek hayatta istediği bu değil mi? İşte bu fırsat oyunlarda verildiği için kategori kısa sürede yükselerek büyük popülerliğe ulaşmayı başardı. Yeni işletme oyunları için açtığımız kategoriyi ziyaret etmeyi unutmayın.

İşletme Oyunları Kategorisinin En Popüler Oyunları Neler?

Neredeyse kategori içerisinde paylaştığımız her oyun popülerleşip ilgi görmektedir. Tabi bazı oyunların diğerlerinden fazla oynandığı da ortada. Sizler için en sevilen iki oyunu tanıtıp onların isimlerini vereceğiz. Kategorinin en popüler oyunu otel işletme oyunları olarak geçiyor. Bu oyunda, size verilen otelin görevlisi olup gelen müşterilerle ilgilenerek onlara odalarını gösteriyor ve para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paralarla da otele yeni eşyalar almak mümkün. Kategorinin ikinci oyunu da kuaför işletme olacak. Bunun da mantığı diğeriyle aynı olacaktır. En son olarak işletme oyunları 2011 yılında ilk yükselişini yaptığını hatırlatalım. İyi eğlenceler dileriz.